[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
34.231.21.83

Wtorek, 26 V 2020

wersja do druku [print]

Host

[ verbose ] [ type ]


Uwaga - w przypadku whois.nask.pl, do 'whois' należy podać tekstową nazwę domeny, bez 'www'. Czasem trzeba również 'odciąć' subdomenę (następny łańcuch po 'www'). W przypadku pozostałych serwisów jest różnie - czasem należy podać nazwę domeny bez 'www', czasem natomiast numer IP uzyskany przy pomocy 'host'. Często, podając numer IP, uzyskasz informacje na temat providera - a podając nazwę domeny uzyskasz informacje na temat właściciela tej domeny. Czasem też z różnych serwerów otrzymasz różne (pełniejsze lub skromniejsze) informacje na temat tej samej domeny. YMMV :-).

Opis działania komend (po angielsku) w manualach: man host, man whois.

Sorry, że bez instrukcji... Napiszę ją może za jakiś czas - jeśli nie wiesz sam jak się tym posługiwać, to na razie nic nie pomogę... Możesz ewentualnie skorzystać zamiast tego z usługi 'whois' w witrynie OpenRBL DNSBL Lookup[en] - wpisz tam po prostu do formularza IP lub adres który chcesz sprawdzić i naciśnij 'lookup'. Aha - nie możesz z tej usługi korzystać zbyt intensywnie: limit wynosi jedno zapytanie na 7 sekund i nie więcej niż 100 zapytań w trakcie jednej sesji. Kilka słów na temat korzystania z OpenRBL napisałem na stronie walka[nospam-pl.net]. Ewentualnie możesz użyć formularzy na stronie UXN Spam Combat[en].

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 29 I 2006

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy