[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
18.207.254.88

Piątek, 29 V 2020

wersja do druku [print]

Trzecia linia obrony - ustal zasady

Zrób sobie regulamin korzystania z Twojego adresu mailowego i umieść go na stronie. Krótki wzór znajdziesz w FAQ'u Pawła Krawczyka[pl]- możesz też skorzystać z mojego regulaminu na stronie kontakt[nospam-pl.net], znacznie bardziej rozbudowanego.

Jeśli ktoś naruszy Twój regulamin, to po pierwsze zastanów się, czy chcesz sobie zawracać głowę dyskusjami ze złodziejami (reguła nr 0 - spam jest kradzieżą[nospam-pl.net] czasu odbiorców oraz pieniędzy odbiorców i providerów Internetu) i kłamcami (reguła nr 1 - spamerzy kłamią[nospam-pl.net]).

Jeśli chcesz - piszesz krótki list typu: "Wasz spam narusza regulamin korzystania z mojego adresu mailowego, dostępny pod adresem ... i w związku z tym zostaną wobec was wyciągnięte konsekwencje opisane w tym regulaminie."

Jeśli uważasz, że otrzymany spam był tylko nieszczęśliwym wypadkiem przy pracy, możesz zacząć od tłumaczenia nadawcy[nospam-pl.net] co on mianowicie najlepszego zrobił.


A teraz walcz

Czyli postaraj się nakłonić[nospam-pl.net] do przestrzegania Netykiety i prawa firmę lub osobę, która Cię zaspamowała.


Poprzednie strony:
Pierwsza linia obrony - oprogramowanie »
Druga linia obrony - zabezpieczenie adresu mailowego »

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 09 I 2004

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy