[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
18.232.38.214

Wtorek, 02 VI 2020

wersja do druku [print]

Felietony różne

[20.VI.2006] List od entuzjasty
Napisał do mnie jakiś Entuzjasta, choć nie całkiem wiem czego entuzjastą jest ów ktoś. Może mojej witryny, może tylko wysyłki ofert handlowych[nospam-pl.net] swojego produktu, a może tak bardzo spodobała mu się moja wypowiedź krytykująca spam rozsyłany przez mBank[pl] (jako że list otrzymałem wkrótce po owej wypowiedzi). A może chodziło o zupełnie co innego - nie wiem, mój Korespondent nie zechciał mi tego wyjawić.
[19.III.2006] Społeczne i prawne aspekty spamu (PDF)
Piotr Kucharski, administrator w Centrum Informatycznym Szkoły Głównej Handlowej[pl] w Warszawie, opublikował esej Społeczne i prawne aspekty spamu[pl]. Esej przystępnie napisany, nie nużący dłużyznami, znakomity jako materiał edukacyjny. Jako mottem, Autor posłużył się cytatem z Antoniego Słonimskiego: "jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie". Oryginał[pl] w formatach *.pdf, *.dvi i *.tex dostęny jest na stronie Autora.
[14.III.2005] Dlaczego spam wywołuje takie emocje?
Artykuł autorstwa Immony, przybliżający z marketinowego punktu widzenia zagadnienie "dlaczego nie warto wysyłać spamu": Niektórym może być trudno zrozumieć, dlaczego wysłanie reklamy na czyjś adres e-mail potrafi wzbudzić taką złość i tak radykalne działania, jak to się zdarza.
[1.I.2005] Następcy "Make Love Not Spam"
W listopadzie 2004 firma Lycos uruchomiła[nospam-pl.net] screensaver o nazwie Make love not spam[en]. (...) Pomysł znalazł już naśladowców.
[19.XI.2004] Wzrost ilości spamu - nieuchronna przyszłość?
Najgorsze przewidywania zaczynają się spełniać - średnia ilość spamu w wiadomościach email w ostatnich miesiącach w USA to ponad 80%. Co najgorsze, nic nie wskazuje na to, że ta ilość będzie maleć.
[3.XI.2004] Spamer dotkliwie ukarany
Jak się okazuje, mimo wszystkich wad prawnej sytuacji spamu w Polsce - można jednak dotkliwie ukarać spamera. W opisywanym przypadku spamer zapłacił grzywnę ponad 3000 PLN, będzie musiał także zapłacić zaspamowanej firmie odszkodowanie za poniesione koszty.
[31.V.2004] Dlaczego listy antyspamowe nie blokują tylko spamerów?
Jest kilka powodów, dla których listy antyspamowe mogą blokować spore zakresy przestrzeni adresowej. Dominik Mierzejewski przetłumaczył test Cliftona Sharpa, tłumaczący dlaczego na listach antyspamowych (RBL-ach) często umieszczane są adresy IP nie używane wcale przez spamerów, a jedynie sąsiadujące ze źródłami spamu.
[14.V.2004] Polityczny mailbombing patentowy
Po raz kolejny zdarza się przypadek, gdy polityk zachęca internautów do masowej wysyłki protestów na określony temat, poprzez skrypt zainstalowany na jego stronie internetowej. Cel jest wprawdzie szczytny, ale metoda... odległa od idealnej.
[12.V.2004] Wytyczne dla ISP z białym kapeluszem
Zakładam, że interesują cię informacje, jak chronić siebie, nie jak chronić resztę sieci. Część moich sugestii ma na celu uchronienie cię przed "spaleniem" przez spamerów. Dominik Mierzejewski przetłumaczył bardzo pouczający poradnik Seymoura J. Metza, przeznaczony dla operatorów internetowych, którzy chcą zachować dobrą opinię jako firmy zwalczające spam.
[25.IV.2004] Dziękujmy spamerom
Hitower[pl] przygotował tłumaczenie słynnego już tekstu autorstwa Williama R. Jamesa Thank the spammers[en].
[6.IV.2004] Dlaczego spam jest zły
Tytuł właściwie mówi sam za siebie, ale ponieważ temat jest bardzo obszerny, byłbym szczególnie wdzięczny za wszelkie uwagi i uzupełnienia[nospam-pl.net]
[2.II.2004] Moja walka ze spamem
Artykuł Kamila Zakrzewskiego: Z racji moich obowiązków wynikających z bycia administratorem serwerów internetowych, problem walki ze spamem dotyka mnie bezpośrednio.
[2.II.2004] Podsumowanie roku 2003
Pora akurat dobra na różne podsumowania, więc i ja pokuszę się o swoje podsumowanie minionego roku...
[13.I.2004] Czy SPPNN działa słusznie wysyłając spam?
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej na rzecz ustawy o Rzeczniku Pacjenta wydał oświadczenie straszliwych konsekwencjach jakie mogą spaść na osoby, które nie życzą sobie otrzymywania materiałów Komitetu do swoich skrzynek pocztowych, a w szczególności na administratorów sieci, którzy w tym "niecnym" postępowaniu pomagają...
[30.XII.2003] Pluskwy w poczcie
Znaczna ilość zagranicznego spamu zawiera ukryte "e-pluskwy", pozwalające nadawcy śledzić co dzieje się z jego przesyłkami.
[21.XI.2003] Witaj w killfile, Polsko
Coraz bardziej pogarsza się opinia na temat Polski wśród użytkowników Internetu na świecie, a w każdym razie w środowisku antyspamowym.
[11.X.2003] Filtry "auto-atakujące"
Paul Graham przedstawia koncepcję filtrów antyspamowych nowej generacji.
[26.IX.2003] Zombie i MS Windows
Nowy, groźny rodzaj spamu zawiera wirusy, które instalują na maszynach z systemem MS Windows oprogramowanie, umożliwiające zdalnie działającemu crackerowi[pl] przejęcie kontroli nad cudzym komputerem.
[19.VIII.2003] JoeJob, czyli podszywanie się pod nospam-pl.net
Dnia 18.VIII.2003 ktoś rozesłał serię spamów, posługując się nazwiskiem "Lukasz Kozicki" i moim e-mailem. Poza tym że jest to oszustwo, akcja ma przynajmniej 2 lub 3 główne cele.
[2.VI.2003] Baza do blokowania spamu bez "danych osobowych"
Udostępnianie adresów e-mailowych np. będacych w przeszłości źródłami spamu budzi czasem zastrzeżenia ze strony właścicieli tych adresów, którzy twierdzą, że jest to niezgodne z prawem. Jednak te zastrzeżenia można łatwo ominąć...
[28.V.2003] Zestawienie źródeł spamu
Jeden z użytkowników starej bazy PolSpamu przedstawił w grupie dyskusyjnej pl.news.mordplik bardzo interesujące statystyki dotyczące wpisanych do tej bazy adresów. Okazało się, że z około 83.000 wpisów, ponad 50% to spamy z tylko 30 domen. Dodatkowo statystykę uzupełnił 10 domenami, z których na jego serwer przychodziło najwięcej spamu.
[9.V.2003] O spamie w Radiu Gdańsk
8.V.2003 miałem przyjemność rozmawiac na temat spamu na antenie Radia Gdańsk[pl] z Redaktorem Tomaszem Galińskim. Do pobrania dla chętnych nagranie z wywiadu w formacie *.mp3.
[4.V.2003] Spam ma 25 lat
Spam, jedno z najbardziej irytujących zjawisk Internetu, 3.V.2003 "obchodził" 25-lecie swojej egzystencji. W związku z tą rocznicą napisałem krótkie streszczenie historii powstania trminu spam i jego powiązania z nadmiarowymi, niechcianymi wiadomościami.
[10.IV.2003] PolSpam - rewolucja konsumentów?
Robert Drózd rozważa pewne skutki rewolucyjnych zmian w podejściu odbiorców do reklamy w Internecie: popularność PolSpamu to efekt zmiany postawy konsumentów z biernej na czynną: teraz mogą decydować o tym, jakie reklamy będą oglądać.
[10.IV.2003] "Marketingowiec" z misją
Krótki artykuł Antoniny Liedtke na temat pewnego przypadku z życia... czyli kilka słów o tym, jak czasem wygląda praktyka marketingu.
[30.III.2003] Dzielny Biznesmen
Felieton autorstwa Grendela na temat hipotetycznej Nibylandii, w której usługi pocztowe są darmowe...
[16.III.2003] Kto zarabia na spamie
Wypowiedź szefa pewnej firmy, który przez nieostrożność wysłał spam - a teraz przestrzega innych przed skutkami takiej akcji.
[1.X.2002] Open-relay'e - serwery rozsyłające cudzy spam.
Open-Relay to serwer, na którym program pocztowy wysyła pocztę od każdego i do każdego. Kiedyś takie serwery były błogosławieństwem Internetu - teraz są przekleństwem
[1.X.2002] Dygresja na temat TP S.A. (i spamu z Polski)
Coraz więcej hostów w Polsce to nie tylko open relay'e, ale również źródła spamu. Coraz powszechniejsze na całym świecie staje się blokowanie wszystkiego, co pochodzi z hostów w domenach *.tpnet.pl.

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 20 VI 2006

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy