[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
34.231.21.83

Wtorek, 26 V 2020

wersja do druku [print]

List od entuzjasty

Napisał do mnie jakiś Entuzjasta, choć nie całkiem wiem czego entuzjastą jest ów ktoś. Może mojej witryny, może tylko wysyłki ofert handlowych[nospam-pl.net]swojego produktu, a może tak bardzo spodobała mu się moja wypowiedź krytykująca spam rozsyłany przez mBank[pl] (jako że list otrzymałem wkrótce po owej wypowiedzi). A może chodziło o zupełnie co innego - nie wiem, mój Korespondent nie zechciał mi tego wyjawić. W każdym razie, poinformował mnie, że jeśli nie będziemy uważali (czyżby pluralis maiestatis?), to "W przeciwnym wypadku wpadniecie pod samochód na ulicy. Albo przejedzie Was rower".

Myślę, że wypowiedź tę mogę potraktowac jak groźbę, choć nie jestem pewien czy chodzi o zaatakowanie mnie, czy mojego poczucia humoru. A może jego nadawca cierpiał jedynie na niestrawność? Jednak zgodnie z zastrzeżeniem[nospam-pl.net] przy moim adresie e-mailowym - publikuję poniżej ten list.


From: <blaspa@o2.pl>
To: *@*
Subject: dot. niechcianej poczty
Date: Mon, 19 Jun 2006 16:50:40 +0200
Received: from rekin13.go2.pl (193.17.41.33)


witaj maluczki czlowieku

Wy tego nie rozumiecie. Ale my Wam to wytłumaczymy. Czarno na białym. Może to pojmiecie, ale trochę w to powątpiewamy. Musicie posiadać bardzo Małe Rozumki. Jak Kubusie Puchatki. Ale to nic.

Uwaga ! Zaczynamy tłumaczyć:

My nie wysyłamy spamów. Wiemy że spamy są złe. Spamy szkodzą. Nie tylko sieci. Szkodzą też Waszym Małym Rozumkom. Źle działają na Wasze Małe Rozumki. Dlatego też spamy Was do tego stopnia wkurzają.

Wiemy co to jest spam. Wy tego chyba nie wiecie. Wy nie potraficie odróżnić oferty handlowej od spamu. Z Wami nie jest dobrze. Wy powinniście się leczyć. Wy musicie znależć dobrego lekarza który wyleczy Wasze Małe Rozumki.

Jak piszecie Wy o nic nie dbacie. Jak piszecie dla Was nic nie jest ważne. Byłoby jednak dobrze gdybyście na cokolwiek zwracali uwagę. W przeciwnym wypadku wpadniecie pod samochód na ulicy. Albo przejedzie Was rower.

Zastanówcie się nad sobą. Najpierw piszecie że spam to list wysłany choć jeden raz. Chwilę później piszecie że spam to ten sam list wysłany wiele wiele razy. Wysłaliśmy indywidualną ofertę handlową do Was jeden raz . JEDEN RAZ. Czy wasze Małe Rozumki potrafią to zrozumieć ? Nie sprzedajemy urządzeń wartych po kilkadziesiąt tysięcy złotych posługując się spamem. Rozumiecie już ?

Potraficie odróżnić ofertę handlową od spamu, dużego czy małego ? Nie ? Jeszcze nie ? Nie interesuje Was co napisałem ? Nie dbacie o to ? To może zacznijcie dbać, bo to może się dla Was przykro skończyć.

My potrafimy udowodnić że to co napisaliśmy to nie spam. My potrafimy udowodnić że rozmawialiśmy z Wami i pewnych informacji od nas oczekiwaliście. My wiemy z kim rozmawialiśmy, kiedy i o czym.

Możecie naszą ofertę skasować. Możecie ją wydrukować na papierze, zrobić z niej okręt, nazwać go „SPAM” i popłynąć nim Wisłą. Możecie zrobić z nią co Wam się podoba. Nie zależy nam na tym. Nie chcemy mieć z Wami nic wspólnego, bo okazaliście się Misiami o Bardzo Małych Rozumkach. Oczywiście nasz rozmówca został Pierwszym Misiem.

Jeżeli mimo wszystko w Waszych Małych Rozumkach zrodziła się myśl aby zrobić nam krzywdę, ostrzegamy że posiadamy doskonałych prawników którzy z przyjemnością obedrą Was ze skórek i odbiorą Wam troszkę Waszych Małych Pieniążków.

zegnajcie
blaspa

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 20 VI 2006

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy