[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
34.231.21.83

Wtorek, 26 V 2020

wersja do druku [print]

Archiwum aktualności


[20 XI 2005] "Miasto cybergangsterów"

Uwe Buse
Na portalu Onet.pl[pl] można przeczytać tłumaczenie artykułu z Der Spiegel[de] na temat nigeryjskiego szwindla[nospam-pl.net]: Jej biuro mieści się na trzecim piętrze w centrum Lagos. Po drodze musi minąć kilka posterunków i ciąg cel, z których słychać modlitwy więźniów. Budynek należy do nowego organu antykorupcyjnego w Nigerii komisji ds. przestępczości gospodarczej i finansowej EFCC (Economic and Financial Crimes Commission). Springer-Beck pracuje tu jako wolny strzelec. Wraz z przedstawicielami władz tropi tych, którzy ukradli pieniądze. To wielka walka o miliony dolarów i o reformę skorumpowanego państwa, w którym aż roi się od hochsztaplerów.
Więcej » (wiadomosci.onet.pl [pl])

[5 XI 2005] Aresztowany za botnet i nie tylko

Piotr Waglowski
Piotr Waglowski informuje w swoim serwisie VaGla.pl[pl]o aresztowaniu twórcy bot-netu, który między innymi "sprzedawał usługi" typu DDoS czy wysyłka spamu: FBI aresztowało dwudziestoletniego Jeansona Jamesa Ancheta. Chłopakowi z Los Angeles postawiono zarzuty związane z prowadzeniem gigantycznego botnetu komputerów zombie, czy nieuprawnionym instalowaniem oprogramowania adware w celu uzyskania korzyści majątkowej. To bodaj pierwszy przypadek, w którym twórca botnetu wynajmował go innym w określonych celach (takich jak wysyłanie spamu czy ataki DDoS)...
Więcej » (prawo.vagla.pl [pl])

[16 X 2005] Trojany - aresztowania w Lubline

PAP
Z serwisu informacyjnego Polskiej Agencji Prasowej[en]: "Dwóch mieszkańców Lublina, którzy włamywali się na internetowe konta bankowe zatrzymała policja. (...) Hakerzy umieszczali specjalne programy, tzw. konie trojańskie, w połączonych z internetem komputerach prywatnych osób. Śledziły one i przekazywały informacje o wszystkich połączeniach i operacjach wykonywanych na tych komputerach. W ten sposób ustalali identyfikatory i hasła dostępu do kont bankowych." Dodam tyko pro forma, że termin "haker", w odróżnieniu od n.p. "crackera" nie oznacza cyberprzestepcy, tylko wysokiej klasy specjaliste komputerowego. Niestety, obawiam się, że wykorzenienie błędnego, pejoratywnego znaczenia tego słowa może się już okazać niemożliwe...
Więcej » (dziennik.pap.pl [pl])

Aktualności z października »»
Aktualności z września »»

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 18 III 2006

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy