[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
3.91.79.74

Czwartek, 21 III 2019

wersja do druku [print]

Archiwum aktualności


[22 IX 2005] Polski internet spywarem stoi

Tygodnik Przegląd
Portal Onet.pl, za Tygodnikiem "Przegląd"[pl], prezentuje artykuł Przemysława Pruchniewicza na temat spyware. Najnowszy raport "State of Spyware" amerykańskiej firmy Webroot[en]zatrwożyć może każdego użytkownika Internetu. Wynika z niego, że w Polsce istnieje ponad 8 tys. stron internetowych zarażających programami szpiegującymi. Daje nam to drugie miejsce w świecie. Gorzej pod tym względem jest tylko w USA, gdzie liczba niebezpiecznych witryn sięga już 25 tys., a aż 59 mln Amerykanów miało na swoim komputerze oprogramowanie typu spyware. Trzecia w niechlubnym rankingu Holandia ma takich witryn o połowę mniej niż my. (...) Można sie zastanawiać, dlaczego użytkownicy MS Windows i Internet Explorera - najczęściej wykorzystywanego do zainfekowania domowych komputerów spywarem - tak często nie zdają sobie sprawy ze skali zagrożenia. A także nad tym, kiedy pojawi się spyware linuxowe... Przy okazji może warto dodać, że znakomitą - a bez porównania bezpieczniejszą od IE - alternatywą są przeglądarki Firefox[pl] (darmowy "od zawsze", a wywodzący się od Netscape Navigatora), oraz norweska Opera[en](od dnia 20 IX 2005[en] dostępna również za darmo)
Więcej » (wiadomosci.onet.pl [pl])

[21 IX 2005] Spam wyborczy? A jakże...

Piotr Waglowski
W serwisie autorskim Piotra Waglowskiego VaGla.pl Prawo i Internet[pl] ukazał się artykuł "Polityczny spam w praktyce wyborczej". (...)Nie tak dawno, bo 5 września, politycy zdecydowanie odcięli się od spamu. Być może nie wszyscy ustalili ze swoimi sztabami sposób działania, bo, mimo tego stanowczego odcięcia się od praktyki przesyłania niezamówonych przez odbiorców komunikatów wyborczych, niektórzy politycy postanowili zalać skrzynki poczty elektronicznej "swoich rodaków" niechcianą propagandą(...)
Więcej » (prawo.vagla.pl [pl])

[10 IX 2005] Konferencja "Wolne Oprogramowanie w administracji publicznej"

[Wolne Oprogramowanie w administracji publicznej]

ISOC Polska
Otrzymałem prośbę o zamieszczenie pewnej informacji - którą publikuję z ogromną przyjemnością - Ministerstwo Nauki i Informatyzacji[pl] (czyli ministerstwo, które z takim uporem niedawno broniło interesów Polski w europejskiej batalii w sprawie patentów na oprogramowanie[pl]) oraz Internet Society Poland[pl] organizują konferencję, której celem jest prezentacja możliwości wdrażania otwartego oprogramowania w administracji publicznej - a więc oprogramowania ogólnodostępnego, otwartego i tańszego od własnościowego - bo bezpłatnego ;-). Wdrażanie otwartego oprogramowania oznacza nie tylko obnizenie kosztów funkcjonowania urzędów, ale też zmniejszenie zagrożenia instytucji publicznej atakami internetowych robaków i wirusów, a w pewnym stopniu również spamem.

Ministerstwo Nauki i Informatyzacji oraz Internet Society Poland zapraszają na konferencję "Wolne oprogramowanie w administracji publicznej", która odbędzie się 17 września w warszawskim hotelu Radisson.
Czas: sobota, 17 września, 9:00 - 16:00
Miejsce: Warszawa, Radisson SAS Centrum Hotel, ul. Grzybowska 24 (50 metrów na zachód od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II)

Udział w konferencji jest nieodpłatny, ale prosimy o zarejestrowanie się[pl].
Zapraszamy zainteresowanych tematem pracowników administracji publicznej, a także wszystkich zainteresowanych praktycznymi zastosowaniami Wolnego Oprogramowania oraz wdrożonymi rozwiązaniami informatycznymi korzystającymi z otwartych narzędzi.

Więcej » (www.mnii.gov.pl [pl])

Aktualności z sierpnia »»
Aktualności z maja »»

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 18 III 2006

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy