[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
34.229.151.87

Środa, 22 V 2019

wersja do druku [print]

Archiwum aktualności


[27 VIII.2005] Wakacyjna przerwa - i dalsze ograniczenia w działalności serwisu

Łukasz Kozicki
Witam wszystkich Czytelników tego serwisu po "wakacyjnej" przerwie. Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu stałych gości tej witryny może mieć do mnie żal za swego rodzaju zamrożenie serwisu. Było to niestety wymuszone znacznie większą niż wcześniej, mimo okresu wakacyjnego, ilością obowiązków (a przez ostatnie 2 tygodnie - chwała Bogu - urlopem). Obawiam się też, że w najbliższym czasie rzecz może nie ulec poważniejszej zmianie. Zdaję sobie sprawę, że w "wakacyjnych" miesiącach miało miejsce kilka wydarzeń mających związek ze spamem, o których nie informowałem. Być może w jakis sposób uda mi się nadrobić pewne zaległości, ale w najbliższym czasie 'newsy' będę wciąż zamieszczał bardzo nieregularnie - opierając się przede wszystkim na materiałach otrzymanych od Czytelników. Ponizej jeden z takich tekstów, jaki wpłynął od jednego z Czytelników właśnie podczas mojego urlopu.

[17 VIII 2005] Skok ilości niebezpiecznych spamów przy spadku ogólnego ich odsetka

Alfred Dziewulski
Jak podaje IBM[en] wprawdzie zmniejsza się ilość spamu jako takiego, ale zwiększa się odsetek niebezpiecznych ich zawartości. O ile w grudniu 2004 notowano 83% spamu wśród wszystkich emaili, o tyle w czerwcu 2005 odsetek spadł do 67. Wśród nich jednak w grudniu była jedna próba phisingu na 52 emaile, w styczniu - już jeden na 35, w czerwcu zaś - jeden na 28. Raport zauważa swoisty fenomen strony iframeDOLLARS.biz, która usilnie próbowała zarażać przeglądarkę IE i tworzyć swego rodzaju sieć partnerską. Wymienia się nawet stawkę $0.061 za zainfekowaną maszynę (zombie). Serwis kilkakrotnie był zamykany i zmieniał swój adres numeryczny. Jako główne źródło ataków postrzegane są Stany Zjednoczone, kolejne - Nowa Zelandia i Chiny. Ponieważ dane były zbierane "przez IBM i partnerów strategicznych", mogą wyglądać na nieco stano- i bizneso-centryczne, ale przypuszczalnie podobne trendy dotyczą również prywatnych użytkowników w Polsce.

Aktualności z maja »»
Aktualności ze kwietnia »»

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 18 III 2006

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy