[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
34.229.151.87

Środa, 22 V 2019

wersja do druku [print]

Archiwum aktualności


Wrzesień 2004

[26.IX.2004] Mailinator

Łukasz Kozicki
Cóż za rewelacyjny pomysł - oto tłumaczenie z opisu na stronie usługi Mailinator[en]: "Odwiedzasz stronę internetową, jesteś na imprezie albo rozmawiasz z agentem ubezpieczeniowym. Ktoś (lub jakaś strona www) chce od Ciebie dostać adres e-mailowy. Wiesz, że podając ten adres narażasz swoja prywatność. Z drugiej strony, chcesz od tego nadawcy dostać przynajmniej jedna wiadomość. Rozwiązaniem jest adres mailinatora. Nie są potrzebne żadna zapisy. (...) Po prostu wymyślasz jakikolwiek adres w domenie @mailinator.com." Ta witryna oferuje tworzenie konta pocztowego w momencie gdy przychodzi poczta. Żadnych haseł, żadnych osobistych informacji. List zostanie przechowany przez kilka godzin (potem konto jest czyszczone), ale odbiorca ma dość czasu, by po powrocie ze spotkania przeczytać przeznaczoną dla siebie wiadomość.
Więcej » (www.mailinator.net[en])

[26.IX.2004] AOL rezygnuje z rozwiązania Microsoftu

Łukasz Kozicki
AOL, jeden z największych dostawców usług internetowych na świecie, zrezygnował z dotychczas popieranej przez firmę, a rozwijanej przez Microsoft technologii Sender ID[en] - jednej spośród kilku rozważanych[en] metod identyfikacji nadawcy, zbliżonej do SPF[en]. Metoda Sender ID zawiera elementy SPF i wcześniej proponowanej przez Microsoft metody Caller ID[en]. Firma AOL oświadczyła, że zamiast Sender ID będzie wspierała w przypadku poczty wychodzącej technologię SPF, jednak bez jej wykorzystywania do weryfikacji poczty przychodzącej. Powodem tej decyzji było odrzucenie przez IETF[en]propozycji standardu zaproponowanej przez Microsoft, ze względu na zastrzeżenia patentowe firmy, które uniemożliwiały[en] niektórym wspieranie tego standardu i stosowanie go w rozwiązaniach typu OpenSource.
Więcej » (www.techworld.com[en])

[26.IX.2004] ISP przyłapany

Łukasz Kozicki
Firma SAVVIS Communications Corp.[en], jeden z największych dostawców usług internetowych w USA, została przyłapana na aktywnym wspieraniu spamerów. Tak wynika z e-maila który wyciekł z firmy. Tak również twierdzi były pracownik firmy, który został wyrzucony za to, że - jak twierdzi - nie chciał pogodzić się z polityką firmy wobec spamerów. Wprawdzie prowadzona przez niego witryna www.savvis.info zniknęła, ale jeśli to kogoś interesuje - zakres IP firmy jest możliwy do znalezienia.
Więcej » (www.techworld.com[en])

[26.IX.2004] Spamerzy adoptuja SPF

Łukasz Kozicki
Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez CipherTrust[en], spamerzy znacznie szybciej wprowadzają w swoich domenach rekordy SPF[en] niż nadawcy uprawnionej poczty. Firma CipherTrust codziennie analizuje pocztę ok. 1000 przedsiębiorstw na całym świecie, korzystających z rozwiązań tej firmy. Według statystyk, na sprawdzaniu rekordów SPF przepuszczany jest od 34% większy odsetek spamu niż przepuszczanej jest uprawnionej poczty. Oznacza to, że 34% więcej domen używanych przez spamerów do wysyłki spamu posiada odpowiednie zapisy, niż posiadają ich inne domeny. W dodatku, ilość "złych" domen posiadających rekordy SPF wzrasta o wiele szybciej niż ilość "dobrych" domen. W sumie nie powinno to jednak dziwić, biorąc pod uwagę, że ogólnie spamerów jest na świecie znacznie mniej niż uczciwych nadawców poczty, więc o procentowy wzrost jest w tym wypadku łatwiej. Zdaniem autorów reportu[en], spam ma 3x większą szansę przejść przez test SPF (czyli zostać uznanym za uprawniona pocztę), niż taką szansę ma rzeczywiście uprawniona poczta. To zła wieść, ale z drugiej strony nikt nie obiecywał[en], ze SPF będzie chronił przed spamem: zabezpieczenie to miało chronić tylko przed a) wiadomościami wysyłanym przez wirusy z przypadkowych adresów b) przed podszywaniem się pod cudzy adres e-mailowy. Osobiście ponadto uważam, że jest to również dobra wiadomość - taki sposób postępowania spamerów z pewnością spowoduje wzrost znaczenia RBL-i typu RHSBL (czyli listujących domeny, a nie adresy IP) do blokowania poczty.
Więcej » (www.theregister.co.uk[en])

[Spam. Profilaktyka i obrona]

[1.IX.2004] Spam. Profilaktyka i obrona

Łukasz Kozicki
Na 9 września 2004 przewidywana jest publikacja nakładem Wydawnictwa Helion[pl] książki Spam. Profilaktyka i obrona[pl], aut. Bartosz Danowski[pl], Łukasz Kozicki. Objętość 184 strony, format B5, cena ok. 25 zł. Koniec z niechcianą pocztą! Oszczędzaj swój czas i nerwy.
Więcej » (helion.pl[pl])


I to na razie na tyle. Przepraszam za brak kolejnych aktualizacji we wrześniu, ale wyjeższam na długo oczekiwany (i długi) urlop. Pozdrawiam wszystkich czytelników witryny.
Łukasz KozickiAktualności z sierpnia »»
Poprzedni miesiąc »»

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 26 IX 2004

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy