[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
3.91.79.74

Czwartek, 21 III 2019

wersja do druku [print]

Archiwum aktualności


Sierpień 2004

[26.VIII.2004] Liczne aresztowania za spam

Dariusz Jackowski
New York Times poinformował o serii aresztowań osób zamieszanych w wysyłanie spamu, kradzież tożsamosci oraz inne oszustwa sieciowe. Akcja pod kryptonimem "Operation Slam Spam" (z ang. "roztrzaskać spam") jest finansowana w dużej części przez organizacje Direct Marketing Association[en] - współautorów ustawy "Can Spam Act". Steve Linford - twórca serwisu Spamhaus[en] - pytany o komentarz, stwierdził, iż dochodzenia prowadzone przez organy ścigania "nigdy się nie kończą". Przypomniał, że spamerzy czują się bezkarni i dopiero aresztowanie 10, 20 czy 30 najbardziej znanych spamerów wprowadziłoby wśród nich niepokój i doprowadziłoby do spadku ilości spamu. Niestety, Linford ocenia, że wtedy najprawdopodobniej Rosja stanie się głownym źródłem spamu.
Więcej » (www.nytimes.com[en])

[26.VIII.2004] Wkrótce poważne uderzenie w spamerów

Łukasz Kozicki
Jak wczoraj donosił magazyn CHIP[pl]: Amerykański Departament Sprawiedliwości zapowiada poważne uderzenie w cyberprzestępców. Prokurator generalny John Ashcroft zwołał na jutro [tj. 26.VIII] konferencję prasową w sprawie ponad 100 właśnie przeprowadzanych operacji policyjnych. Ponad połowa z nich wymierzona jest w osoby uprawiające tzw. phishing. Inne dotyczą "tradycyjego" spamu.
Więcej » (newsroom.chip.pl[pl])

[13.VIII.2004] Spotkanie w sprawie Caller ID

Łukasz Kozicki
Microsoft organizuje spotkanie ponad 80 członków ESPC[en] (E-Mail Service Provider Coalition) w celu przedyskutowania możliwości wprowadzenia do powszechnego użytku technologii Caller ID[en] w celu zapewnienia, że otrzymana przesyłka e-mailowa pochodzi od użytkownika tej domeny, która została użyta do wysyłki. Technologia ta jest połączeniem metody SPF[en] Meng Wonga i metody Caller ID opracowanej przez Microsoft. Metoda ta jest aktualnie analizowana przez IETF[en] pod kątem możliwości jej powszechnego zastosowania.
Więcej » (zdnet.com.com[en])

[13.VIII.2004] OECD tworzy grupę antyspamową

Łukasz Kozicki
OECD[en] (Organisation for Economic Co-operation and Development) utworzyła grupę roboczą (Task Force) Zadaniem grupy będzie analiza zagadnień ochrony przed spamem, koordynacjia globalnych działań antyspamowych, promowanie "najlepszych praktyk" wśród przedsiębiorstw oraz promowanie technicznyć środków ochrony antyspamowej i edukacja użytkowników. Grupa będzie także znalizowała przepisy prawne różnych krajów dotyczące ochrony antyspamowej i ułątwiała międzynarodową współpracę w dziedzinie prawna. Grupa przyjęła 2-letni termin na przeanalizowanie aktualnych i nowopowstających metod ochrony antyspamowej oraz na wypracowanie i wypromowanie antyspamowego "pakietu" praktycznych strategii, struktur i rozwiązań. W ramach swoich działań, grupa poprowadzi 2-gie międzynarodowe warsztaty antyspamowe, które odbędą się 8-9.IX.2004 w Korei (pierwsze miały miejsce w Brukseli 2-3.II.2004)
Więcej » (www.oecd.org[en])

[13.VIII.2004] Przygotuj się na spam telefoniczny

Łukasz Kozicki
Użytkownicy telefonii internetowej (VoIP) już teraz powinni przygotować się na zalew telefonicznego spamu w swoich skrzynkach głosowych. Technologia ta bowiem pozwala - podobnie jak e-mail - na wysłanie jednej wiadomości do tysięcy odbiorców równocześnie. W chwili obecnej jest używana jedynie przez około 600 tys. abonentów na świecie, ale przewiduje się 5-krotny wzrost obrotów w taj branży do roku 2007.
Więcej » (zdnet.com.com[en])

[13.VIII.2004] 86% spamu pochodzi z USA

Łukasz Kozicki
Badanie przeprowadzone przez http://www.ciphertrust.com/[en] na próbce 5 mln sztuk spamu otrzymanego przez 1000 klientów tej firmy od maja co lipca, wskazuje że prawie 86% przessyłek pochodzi od amerykańskich spamerów, przy czym jedynie 29% adresów IP źródeł spamu znajdowało się w USA. Z drugiej strony, 29% adresów IP znajdowało się w Korei - jednak tylko 3% przesyłek pochodziło od koreańskich spamerów. Kolejne kraje goszczące najwięcej spamerów to Chiny i Hong Kong (3%), Kanada (2%) i Ukraina (1,5%). Jeśli chodzi o adresy IP - po Korei najwięcej źródeł spamu było w Chinach i Hong Konngu (23%) oraz w Brazylii (4%).
Więcej » (www.infoworld.com[en])

[13.VIII.2004] Polityczny phishing

Łukasz Kozicki
Jak informuje Interia.pl[pl] W internecie pojawiło się nowe zagrożenie związane ze startem kampanii prezydenckiej w USA. Analitycy firmy SurfControl odnotowali zjawisko tzw. politycznego "phishingu". Oznacza to, że niektóre wiadomości e-mail zawierające prośbę o dotacje na rzecz kandydatów w wyborach prezydenckich mogą się okazać próbą wyłudzenia poufnych informacji takich, jak numery kart kredytowych.
Więcej » (internet.interia.pl[pl])

[13.VIII.2004] Spam się dwoi i troi - tak jak przychody z antyspamu

Łukasz Kozicki
Za InternetStandard[pl] W ciągu najbliższych czterech lat liczba spamu rosnąć będzie w Europie co roku o połowę. W tym czasie wartość rynku rozwiązań antyspamowych wzrośnie o 108%. Na koniec 2008 roku 71% całej poczty elektronicznej w Europie będzie spamem.
Więcej » (internet.interia.pl[pl])
Więcej » (www.marketwire.com[en])

[8.VIII.2004] Dwa lata i po spamie?

Łukasz Kozicki
Artykuł Jaroslawa K. Pondera w Internet Standard[pl]: Irytujące nas coraz bardziej zjawisko spamu może zostać opanowane w przeciągu następnych dwóch lat - twierdzi dr Robert Hormon, prezes Australijskiego Urzędu Komunikacji. Wiele w tej sprawie zależy od zaangażowania całego sektora telekomunikacyjnego i internetowego. Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna zgodnie z postanowieniami Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego wyznaczyła priorytety w realizacji działań zmierzających do zahamowania fali spamu.
Więcej » (www.idg.pl[pl])
Zobacz też » (www.itu.int[en])

[7.VIII.2004] Spam polityczny - rozstrzygnięcie?

Piotr Waglowski
Przed referendum unijnym większość z Państwa otrzymało dwa SMSy. Sprawa wysyłania tych SMSów trafiła do GIODO, ale Generalny Inspektor wniosek odrzucił. Sprawa więc trafiła do Sądu Administracyjnego i mamy stanowisko: Przesłanie SMS do abonentów telefonów komórkowych, zlecone przez Kancelarie Prezesa Rady Ministrów przed referendum w sprawie integracji Polski z Unią Europejską, było niezgodne z prawem - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylając decyzje GIODO. Zdaniem Sądu: przesyłanie takich SMSów nie było niezbędne dla realizacji dobra publicznego! Sąd uznał, że wprawdzie wysyłanie SMS służyło dobru publicznemu - integracji europejskiej, ale nie zachodziła druga ustawowa przesłanka - niezbędności takich działań. Wyrok jest nieprawomocny. GIODO zapowiada kasacje (sygn. II SA/Wa 521/04). A wszystko ponoć się zaczęło od lektury felietonu Walcz o (s)pokój[pl]. Zobacz również artykuł Spam polityczyny[pl].
Więcej » (www.rzeczpospolita.pl[pl])Aktualności z lipca »»
Poprzedni miesiąc »»

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 10 XII 2004

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy