[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
3.91.79.74

Czwartek, 21 III 2019

wersja do druku [print]

Archiwum aktualności


Lipiec 2003

[31.VII.2003] Spam zniechęca nabywców

Agencja reklamowa BURST! Media przeprowadziła badania na temat spamu wśród ponad 3.000 użytkowników Internetu w USA, z podziałem na grupy w/g poziomu zarobków. Z badań wynika, że od 50,6 do 63,9% badanych (w zależności od grupy) uważa spam za znaczącą uciążliwość. Jednocześnie od 66,3 do 74.5% (czyli więcej niż uważających spam za uciążliwość!) deklaruje, że nigdy nie kupiłoby produktu reklamowanego poprzez spam, a od 47,7 do 64,6% uważa, że wysyłanie spamu pogarsza wizerunek nadawcy. Symptomatyczne jest też zaostrzanie się wszystkich tych sądów w grupach najwyżej zarabiających respondentów - a więc mających również największą siłę nabywczą.

Jako uzupełnienie tego badania trzeba dodać, że w/g badania niedawno przeprowadzonego przez ośrodek badawczy HarrisPoll, 10% respondentów w ogóle nie otrzymuje spamu, a 19% otrzymuje dziennie od 1 do 5% spamu. Przy 4% braku odpowiedzi, z badania tego wynika że 67% użytkowników Internetu otrzymuje więcej niz 5% spamu w całej poczcie e-mailowej, w tym 19% otrzymuje więcej niż 80% spamu.

Więcej » (www.bizreport.com[en])

Z przytoczonych powyżej statystyk bardzo ostrożnie możnaby wnioskować, że ponad 5% spamu w poczcie e-mailowej sprawia, że odbiorcy poczty zniechęcają się do produktów i firm reklamowanych tą drogą. Tymczasem - jak można przeczytać nieco nizej - spam przekroczył już 50% całej przesyłanej poczty.

[31.VII.2003] W czerwcu 2003 więcej niż w całym 2002.

Firma MessageLabs[en], dostawca kompleksowych zabezpieczeń poczty, poinformowała w raporcie VI/2003, że w czerwcu br. system zabezpieczający MessageLabs AntiSpam zidentyfikował jako spam i zatrzymał zatrzymał 79.7 mln. przesyłek - czyli o 10 mln. więcej niż w całym roku 2002. Jednocześnie przekroczona została kolejna bariera: łącznie przeskanowanych zostało 156.6 mlm. przesyłek, zatem spam stanowił 50% całej sprawdzanej poczty. Wzrost wolumenu przechwyconego przez firmę spamu mozna obserwować na tym wykresie[en]
Więcej » (zdnet.com.com[en])

[30.VII.2003] Hormel Foods broni imienia SPAMu.

Firma HormelFoods, od 1937 roku produkująca konserwę mięsną o nazwie S.P.A.M.[en], wystąpiła z pozwem do amerykańskiego urzędu patentowego przeciwko firmie SpamArrest w związku z używaniem nazwy "Spam" w odniesieniu do niezamawianych przesyłek e-mailowych. HormelFoods, posiadająca prawa handlowe do marki SPAM sprzeciwia się również używaniu wizerunku ich produktu wzwiązku ze spamem. "Spam" jako nazwa takich przesyłek pośrednio pochodzi właśnie od nazy tej konserwy, a HormelFoods w oficjalnym oświadczeniu zaznacza[en], że nie sprzeciwia się używaniu nazwy "spam" (małymi literami) do określania niezamaawianych przesyłek.
Więcej » (www.cbsnews.com[en]) http://abcnews.go.com/sections/scitech/Business/techtv_spam030801.html

[17.VII.2003] Nowa metoda walki ze spamem.

Zamieściłem na stronie opis metody ochrony przed spamem, jakiej nigdzie indziej nie widziałem. Jest to połączenie pułapki (spamtrapa) ze skryptem umożliwiającym kontakt e-mailowy.
Więcej »[nospam-pl.net]

[15.VII.2003] Komisja Europejska wydaje wojnę spamowi

Erkki Liikanen, komisarz d/s Społeczeństwa Informacyjnego[eu]Komisji Europejskiej, przedstawił dzisiaj w Brukseli raport[eu], z którego wynika, że w roku 2002 eurpejscy przedsiębiorcy ponieśli straty wysokości 2.5 mld EUR z powodu kosztów spamu. Spam to obecnie około 50% całej poczty elektronicznej. W związku z powyższym, Komisja Europejska nakazała krajom członkowskim implementację przepisów art. 13 dyrektywy 2002/58/EC(*.pdf) najpóźniej do dnia 31 października br. Dyrektywa ta dopuszcza wyłącznie opt-in[eu]jako jedyną formę kontaktów biznesowych drogą elektroniczną (e-mial, SMS...).
Więcej » (biznes.onet.pl[pl])
Dziurawa tarcza nie powstrzyma lawiny (www.rzeczpospolita.pl[pl])
E-mail pod kontrolą (www.rzeczpospolita.pl[pl])

[10.VII.2003] Amerykanie walczą z e-przestępcami.

Kilka amerykańskich rządowych agencji wydało wojnę przestępcom "internetowym" - w ostatnim czasie do tamtejszych sądów wpłynęło 45 pozwów - m.in. przeciwko natrętnym spamerom oraz oszustom aukcyjnym.
Więcej » (www.internetstandard.pl[pl])

[8.VII.2003] Mirror "Spam FAQ" Pawła Krawczyka.

Zamieszczam mirror strony Pawła Krawczyka Spam FAQ czyli spam w pytaniach i odpowiedziach[pl]
Więcej »[nospam-pl.net]

[3.VII.2003] TPnet - kolejny listing w SPEWS

Do S2448 doszedł następny S2595. Oba wpisy razem obejmują już około 6.5 tys. adresów IP należących do puli tpnet.pl. Poza tym, od jakiegoś czasu TPnet ma też swój wpis w SpamHaus, a pojedyncze numery IP również w innych bazach antyspamowych.
Więcej »[nospam-pl.net]

[1.VII.2003] Kompleksowe rozwiązanie

Marcin Moczkowski opublikował opis konfiguracji serwera banita.pl, umożliwiającej każdemu użytkownikowi oddzielne decydowanie o filtrowaniu spamu i kilku innych "ficzerach". Autor przyznaje, że system nie jest być może idealny, ale jest już całkiem rozbudowany i zasługuje z pewnością na uwagę.
Więcej » (banita.pl[pl])

[1.VII.2003] Skuteczna skarga na *.sdi.tpnet.pl

Zaczynamy nowy miesiąc od optymistycznej informacji :-). Wciąż słyszy się narzekania, że TPnet nie reaguje na skargi wysyłane na adres abuse@... Okazuje się jednak, że jest sposób na nadużywających Internetu użytkowników łącz TP S.A., jaki czasem może być skuteczny. Mianowicie, poza skargą do abuse@ trzeba zadzwonić do administratora lokalnego węzła TPnetu. Telefon można zwykle znaleźć w RIPE - moze być przy tym pomocny serwis OpenRBL[en] - po wpisaniu adresu IP hosta spamera pokaże się strona z informacjami o RBL-ach do których jest on wpisany, a na dole tej strony będzie odnośnik do zapytania "Whois & Abuse". Po klilnięciu ukazuje się strona z calą masą pożytecznych informacji, miedzy innymi telefonami.
Przeczytaj » (groups.google.com[pl])

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 21 XII 2003

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy