[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
34.229.151.87

Środa, 22 V 2019

wersja do druku [print]

Archiwum aktualności


Listopad 2002

[24.XI.2002] Wycinaj spam z AtCOM-em

Firma AtCOM[pl], prowadząca bazę RBL Spam.Wytnij.to[pl] zapowiedziała zmiany w zasadach prowadzenia serwisu. Zmiany obejmują: wydzielenie stref dla poszczególnych problemów (co umożliwi pobranie selektywnego filtra), uruchomienie obsługi zgłoszeń zewnętrznych (do tej pory dane do bazy spamu były zbierane tylko od klientów firmy AtCOM), poprawa selektywności oceny zgłoszeń, oraz rozbudowę części opisowej serwisu.
Baza ma charakter komercyjny - ale jest publicznie udostęponiana za darmo. W związku z tym, właściciel bazy zaprasza do współpracy osoby gotowe do pomocy w "czynie społecznym, w zamian za chwałę" - kontakt w tej sprawie na adres spammaster@spam.wytnij.to .
Więcej » (spam.wytnij.to[pl])

[22.XI.2002] Uruchomienie Archiwum Spamu

20.X.2002 uruchomiona została witryna SpamArchive.org[en]: "SpamArchive.org jest społecznym zasobem, oferującym bazę danych znanego spamu, do celów testowania, rozwoju i porównywania narzędzi antyspamowych. (...) Do tej pory nie było dużego, (publicznie dostępnego) archiwym spamu, które mogłoby być wykorzystywane do testowania nowych algorytmów antyspamowych. (...) Skuteczność SpamArchive.org moze byc proporcjonalna do ilości, jakości i różnorodności spamu jakim będzie dysponowało. Użytkownicy mogą forwardować spam na adres submit@spamarchive.org. Wkrótce wprowadzimy system do weryfikacji spamu i poszukujemy ochotników do tej pracy. (...)" No to mamy kolejny adres do forwardowania spamu, a i zajęcie dla chętnych do pomocy :-).
Więcej » (zdnet.com.com[en])

[20.XI.2002] Ciemne chmury nad spamem

Firma Cloudmark[en] zaprezentowała Authority - nowy filtr antyspamowy, oparty na analizie statystycznej Bayesa. Cloudmark Authority analizuje strukturę spamu, korzystając z centralnej bazy, zbieranej w czasie rzeczywitym poprzez sieć peer-to-peer od ponad 200.000 użytkowników. (Inne rozwiązanie oparte na analizie Bayesa, to Bogofilter[en]- analizujący występujące w spamie słowa i frazy.) Więcej » (www.infoworld.com[en])

[20.XI.2002] Spam niszczy e-mail

Artykuł w Slate Magazine: coraz więcej użytkowników poczty elektronicznej rezygnuje z blokowania spamu. Teraz blokują wszystko, przepuszczając tylko listy od znajomych, oraz od osób umiejących udowodnić że nie są spamerami. Więcej » (slate.msn.com[en])

[18.XI.2002] MS Outlook kontra spam

Microsoft zapowiedział, że MS Outlook wer. 11[en] (premiera przewidywana na połowę 2003 roku) będzie wyposażony w zestaw narzędzi do ochrony przed spamem. Więcej » (zdnet.com.com[en])

[15.XI.2002] Spamerzy pod sąd

Federalna Komisja Handlu USA (The Federal Trade Commission) wytoczyła powództwa przeciwko 6-iu spamującym firmom. Ponadto, FTC tworzy bazę danych[en] spamu, która służy do celów dowodowych i porównawczych. Więcej » (www.bizreport.com[en])

[14.XI.2002] Spam z Afryki w Gazecie Wyborczej

W czwartkowym [14.XI.2002] magazynie Gazety Wyborczej ukaazł sie artykuł na temat "Nigerian Scam", czyli prób wyłudzania pieniędzy oprzedzanych obietnicami ogromnej gratyfikacji. Niestety, ze względu na politykę wydawniczą Gazety, artykułyte nie są obecnie publicznie dostępne.

[11.XI.2002] Spam w liczbach

Firma Brightmail, producent profesjonalnego oprogramowania antyspamowego, opublikowała statystyki » ilości [V.2001-X.2002] i » kategorii [X.2002] spamu wykrywanego przez ich soft. Więcej » (www.brightmail.com[en])

[9.XI.2002] Nakaz usunięcia danych

Decyzja GIODO z dn. 29.V.2002, nakazująca spółce usunięcie danych osobowych, na podstawie których wysłała ona do rzekomego klienta niezamawiane materiały marketingowe. Więcej » (www.giodo.gov.pl[pl])

[6.XI.2002] Ofensywna walka ze spamem

Webmasterze - Ty też możesz skutecznie włączyć się do walki ze spamem ! Więcej »[nospam-pl.net]

[2.XI.2002] Kontratak spamerów - kolejna odsłona

Polskie Centrum Marketingowe traktuje sprawę poważnie. Zakłada listę mailingową zwolenników spamu, w sposób wymagany przez ustawę[nospam-pl.net]. O tempora, o mores ! Więcej »[nospam-pl.net]

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 01 XII 2003

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy