[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]


Twój IP:
34.229.151.87

Środa, 22 V 2019

wersja do druku [print]

Archiwum aktualności


Wrzesień 2002

[19.IX.2002] Wytyczne do zarządzania listą dystrybucyjną

Zamieściłem w serwisie tłumaczenie opracowanych przez M.A.P.S. wytycznych i wskazówek do prowadzenia list mailowych w taki sposób, by uniknąć nadużyć wobec odbiorców masowych mailingów. Więcej »[nospam-pl.net]

[18.IX.2002] Ustawa opublikowana !

Z datą 9.IX.2002 opublikowana została w dzienniku ustaw nr 144 ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Oznacza to, że pełna ochrona prawna na mocy tej ustawy obowiązywać będzie od dnia 10.III.2003.

[16.IX.2002] Oszczerczy spam

W związku z rozsyłaniem przez pewnego uporczywego spamera spamów podpisanych moim imieniem i nazwiskiem, oświadczam, iż nie mam nic wspólnego z firmą z której te spamy pochodzą ani z hostami sieci 80.241.128.0/20. Nie jestem również pracownikiem firmy, która w tych spamach jest reklamowana. O przebiegu sprawy będę informował.
Przy okazji, każdego, kto dostał spam "ode mnie" (czyli z adresu lkozicki@atelier.pl, jakiego dość długo używałem) - bardzo proszę o przesłanie tego spamu do mnie, koniecznie jako załącznik, na tenże adres. Więcej »

[15.IX.2002] Aktualizacja serwisu

Przebudowałem całą witrynę, w tej chwili wszystko działa w PHP (prawie wszystkie pliki zachowane w postaci *.html), przy okazji poprawiłem trochę nawigację. Małe poprawki w moim pliku .procmailrc (możesz jego automagicznie tworzoną kopię pobrać przez procmailrc.txt[nospam-pl.net]). Dodałem skrypt umożliwiający przekodowanie ciągów znaków[nospam-pl.net] - może być pomocny np. do ukrywania adresu mailowego[nospam-pl.net].


Sierpień 2002

[30.VIII.2002] Wzmocnienie prawnych podstaw ochrony przed spamem

Dnia 26.VIII.2002 Prezydent R.P. podpisał ustawę z dn. 18.VIII.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Ustawa prawdopodobnie w ciągu kilku tygodni zostanie opublikowana i za 6 miesięcy od tego momentu stanie się obowiązującym w Polsce prawem, dostosowując polskie prawo do ustawodawstwa krajów Wspólnoty Europejskiej.
Ustawa ta jest milowym krokiem w kierunku ochrony praw konsumentów nękanych przez firmy komercyjne spamem reklamowym. Uniemożliwia ona wysyłanie reklam do osób, które sobie tego w sposób wyraźny i dający się udowodnić nie zażyczyły, określa odpowiedzialność firm pośredniczących w przekazywaniu wiadomości, przewiduje kary za naruszanie praw konsumentów. Więcej »[nospam-pl.net]


Lipiec 2002

[około 15.VII.2002] Coś w rodzaju premiery

Pozbierałem wiecej materiału na temat spamu i zebrałem razem w nowej lokalizacji ;-).


Czerwiec 2002

[29.VI.2002] Początki...

W witrynie http://www.artnet.com.pl/lkozicki/ zamieszczam "mój" regulamin korzystania z adresu mailowego, wzorowany na FAQ'u Pawła Krawczyka.

                                                                                                                                 

Data ostatniej modyfikacji: 07 XI 2004

wersja do druku [print]

--REKLAMA-- --REKLAMA--

 

-

Przysięga głazu rzecznego

"W żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie kupię niczego, co zostało mi zaoferowane w formie niezamawianej przesyłki elektronicznej. Nigdy też nie będę forwardował do dużej liczby odbiorców listów łańcuszkowych, petycji, masowych przesyłek czy ostrzeżeń o wirusach. Niech powstrzymanie się od tego będzie moim wkładem dla przetrwania społeczności internetowej."

The Boulder Pledge

"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, 1996

-
 
[Lynx Friendly] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [W3C-WAI WCAG 1.0 Level A] [Vim The Editor]
 
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl
Privacy Policy